Це цікаво знати
Чи знаєте ви, що з більш ніж ста музикантів у симфонічному оркестрі понад тридцять - Скрипалі? Краса тону і широкий діапазон вираження звуків у скрипки вважається краще, ніж у будь-якого іншого інструменту.
Скрипка пережила багато століть в своєму розвитку. Її історія почалася в Індії. Саме тут вперше скористалися смичком, щоб грати на струнних інструментах. А в середні віки в Європі смичком грали на різних інструментах. Одним з них була віола, яка, ймовірно, була привезена до Європи в X столітті. Як і скрипка, віола клалися на плече виконавця. Пізніше віола змінилася під впливом старовинної триструнної скрипки (ребеки). Це був арабський інструмент, який через Іспанію проник в іншу Європу. З комбінації витонченого корпусу віоли з тонким пристроєм кілків (деталь в музичних інструментах для натягу і настройки струн) в триструнної скрипці (Ребеці) народилася нова група інструментів.
Скрипка отримала свою сучасну форму між 1550 і 1600 роками, і неможливо сказати, хто зробив перший інструмент саме таким, як ми його знаємо зараз. Найкращі скрипки були зроблені в XVII і XVIII століттях.
В Італії існували знамениті сім'ї авторів скрипок. Кожна мала свої власні секрети, і батьки передавали їх своїм синам. Сім'я Аматі з міста Кремона виготовляла скрипки, які мали звучання рідкісної мелодійністю і ніжності. Довгий час вважалося, що ніхто не може зробити скрипки краще. Але у Ніколо Аматі був видатний учень, якого звали Антоніо Страдіварі. Його називали майстром майстрів, і він виготовив скрипку, що відрізняється високими концертними якостями, йому вдалося наблизити звук інструменту до тембру людського голосу.
Кажуть, що Страдіварі виготовив 1116 інструментів, і 540 з них продовжують існувати. Кожна оцінюється величезною сумою грошей і вважається видатним твором мистецтва. Неперевершеним скрипалем всіх часів був Ніколо Паганіні, який жив в 1784-1840 роках.
Слово ГИТАРА походить від грецького «кифара». Перші згадки про гітару відносяться до 14 століття.
Розрізняються: іспанська гітара (6 струн) і російська гітара (7 струн). Є ще гавайська гітара (6 струн), звук на якій витягується плектором, або медіатором (гнучкою кістяний або пластмасовою пластинкою).
Слово "МУЗИКА" подарували нам стародавні греки.
Слово "МУЗИКА" подарували нам стародавні греки.
Музи в давньогрецькій міфології - дочки Зевса, богині, покровительки наук і мистецтв. Їх дев'ять. Однак, серед них не знайшлося жодної, яка спеціально займалася б мистецтвом звуків. Одні вважають, що це муза танців Терпсихора як би по службовому обов'язку повинна була сприяти музиці, що супроводжує танці. Інші вважають - це була справа Євтерпи, музи ліричної поезії (вірші у древніх греків виспівували під звуки інструменту).
У слові МУЗИКА і сьогодні чується нагадування про далеких богів з легенд.
14 цікавих фактів зі світу музики
Як різна музика впливає на наш мозок та серце
Купувати зброю? Встановлювати броньовані двері і хитрі замки? Будь що з цього не допоможе, якщо всередині вас оселилися напруга і страх. Натомість, хорошого ефекту в порятунок від них можна досягти, запровадивши в свій плей-лист народну і дитячу музику, етнічні композиції, твори Вівальді, другу частину шостої симфонії Бетховена, «Колискову» Брамса, «Аве Марія» Шуберта, «Ноктюрн соль мінор» Шопена і «Місячне сяйво» Дебюссі. Звуки цієї музики викликають відчуття безпеки.
Цікаве про музику
Щодня ви насолоджуєтеся улюбленими піснями і не можете прожити без них і дня? Щоразу ви шукаєте нову музику, яка б підкорила ваше серце і душу? Але навіть найпалкіші меломани не можуть знати всього про своє захоплення. Адже світ музики приховує безліч цікавих фактів. "Яких?" - Запитаєте ви. Ось, наприклад, цікава новинка у світі у музики.
Музикант, що грає на піаніно на льоді
Відомий італійський композитор і піаніст Людовіко Ейнауді виконав один зі своїх власних творів на плавучій платформі в Північному Льодовитому океані, в передній частині льодовика "Wahlenbergbreen" в Шпіцбергені, Норвегія. Композиція "Елегія для Арктики" була створена, так як Людовіко був натхненний вісьмома мільйонами голосів з усього світу, які закликають до захисту Арктики. Нижче представлено відео, тож ви особисто можете прослухати, побачити та оцінити цей неповторний витвір мистецтва.
Музикант, відомий своєю композицією для фільму "Чорний лебідь" і телесеріалу "Доктор Живаго", побував на борту корабля Грінпіс "Арктик Санрайз" напередодні недільного засідання Комісії OSPAR (20-24 червня), яка могла б забезпечити перші Особливо охоронювані природні території (ООПТ) в Арктиці в міжнародних водах.
2,6 на 10 метрів штучний айсберг був виготовлений з понад 300 трикутників з дерева, що загалом важило близько двох тонн. Рояль Ейнауді був розміщений на верхній частині платформи.
"Тут для мене був великий досвід. Я міг бачити чистоту і крихкість цієї області своїми очима і інтерпретувати пісню, яку я написав, щоб зіграти на найкращій сцені світу. Важливо, що ми розуміємо важливість Арктики, намагаємося зупинити процес руйнування і захистити його ". - Людовіко Ейнауді.
Ось так, завдяки таким важливим та водночас сумним подіям та талановитим людям у світі народжується справжня душевна музика!
Немає коментарів:
Дописати коментар